
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.5 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 35 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 275 ns |
| Propagation Delay | 275 ns |
| Logic Function | Shift Register |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Number of Input Lines | 3 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Output Type | Tri-State |
| Logic Type | Shift Register |
| Function | Parallel or Serial to Serial |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 1716
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36933
Ext.Price$0.36933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36933 | $0.36933 |
| 10 | $0.26760 | $2.67600 |
| 25 | $0.22399 | $5.59975 |
| 50 | $0.21313 | $10.65650 |
| 100 | $0.20279 | $20.27900 |
| 300 | $0.19296 | $57.88800 |
| 500 | $0.18360 | $91.80000 |
| 1000 | $0.17470 | $174.70000 |
| 3000 | $0.16623 | $498.69000 |
| 5000 | $0.15816 | $790.80000 |
